راهنمای عملکرد

روشن و خاموش فوری

در 5 ثانیه به حداکثر روشنایی دست یابید* ثانیه بعد از روشن کردن پروژکتور. پروژکتورهای Casio به طور شگفت‌انگیزی نیاز به سرد شدن ندارند.

 • به کمی 8 ثانیه در مدل‌های باریک.
روشن و خاموش فوری
 • *1در مدل‌های باریک به کوتاهی 8 ثانیه.
 • *2مدل‌های پشتیبانی شده: مدل‌های Core، پیشرفته و فوق کوتاه برد.

لنز بزرگنمایی نوری

لنز بزرگنمایی زاویه گسترده نصب دستگاه را در مکان‌های مختلف امکان‌پذیر می‌سازد.

 • بزرگنمایی نسبت به مدل متغیر است.
لنز بزرگنمایی نوری

فواصل امکان‌پذیر از صفحه هنگام پخش روی صفحه 60 اینچی

فواصل امکان‌پذیر از صفحه هنگام پخش روی صفحه 60 اینچی
 • *1فاصله از صفحه
 • *2XJ-V1/V2: بزرگنمایی نوری 1.1X؛ فاصله 1.8متر تا 2 متر.

ساختار مقاوم دربرابر گرد و غبار

ساختار داخلی 3 قطعه‌ای پروژکتور به طور موثر مانع از نفوذ غبار به قسمت موتور نوری می‌شود. در نتیجه زوال روشنایی پروژکتور به دلیل نفوذ گرد و غبار به داخل آن به شدت کاهش پیدا کرده است.

 • تصویر ساختار XJ-V1 را نشان می‌دهد.
ساختار مقاوم دربرابر گرد و غبار

تصحیح عمودی صفحه نمایش

انحراف ذوزنقه‌ای ایجاد شده با کج کردن پروژکتور به بالا یا پایین می‌تواند در محدوده ‎±30° تصحیح شود.‎ مدل‌های Core (بجز XJ-V1/V2)، Advanced،‏ Slim و Pro کج شدن پروژکتور را حس می‌کنند و به صورت خودکار صفحه نمایش را تنظیم می‌نمایند.

تصحیح عمودی صفحه نمایش

اتصال شبکه (گزینه)

ارتباط بی‌سیم (IEEE802.11b/g) با رایانه‌های Windows®‎ می‌تواند با استفاده از یک آداپتور انجام شود. سیستم از پخش تصویر همزمان تا چهار پایانه (چهار صفحه نمایش مجزا) و اتصال همزمان تا 32 پایانه پشتیبانی می‌کند. نرم‌افزار ارتباط بی‌سیم برای Macintosh®‎ برای دانلود روی وب‌سایت CASIO موجود است.

اتصال شبکه (گزینه)

اتصال شبکه

ارتباط بی‌سیم (IEEE802.11b/g) با رایانه‌های Windows®‎ می‌تواند با استفاده از آداپتور بی‌سیم عرضه شده انجام شود. سیستم از پخش تصویر همزمان تا چهار پایانه (چهار صفحه نمایش مجزا) و اتصال همزمان تا 32 پایانه پشتیبانی می‌کند. نرم‌افزار ارتباط بی‌سیم برای Macintosh®‎ برای دانلود روی وب‌سایت CASIO موجود است.

اتصال شبکه

C-Assist

برنامه مختص به ویژگی C-Assist اصل CASIO کاربران را قادر می‌سازد تا توسط دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن هوشمند یا تبلت، کارها و ارائه‌های خود را به صورت بی‌سیم انجام دهند. این امر موجب راحتی کاربران در بکارگیری سبک‌های پیچیده کاری که می‌تواند ارائه‌های آن‌ها را بهتر و تاثیرگذار کند، می‌شود.

ارائه بی‌سیم

پخش تصویر با کاربردی آسان به سادگی باز کردن یک فایل با برنامه مختص به آن و زدن روی صفحه برای پخش است. یک امکان رسم روی تصویر ارائه شده است که به کاربر اجازه می‌دهد روی تصویر پخش شده بنویسد و بکشد و نتیجه را به عنوان داده تصویر ذخیره کند.

دوربین بی‌سیم

پخش همزمان عکس‌ها با فعال کردن عملکرد دوربین توسط برنامه مختص به خود فعال می‌شود. این امر استفاده از دستگاه سیار به عنوان دوربین مدرک دستی را فعال می‌کند که برای پخش سه بعدی اجسام به صورت همزمان کارایی دارد.

مرورگر با پروژکتور

کاربران می‌توانند تصاویر وب‌سایت را با استفاده از برنامه مخصوصی که مرورگر را صدا می‌زند، پخش کنند. کاربران با گذاشتن URL به صورت مستقیم یا باز کردن سایت‌ها توسط نشانک‌ها و سپس اشتراک‌گذاری محتوا می‌توانند آن‌ها را روی صفحه بزرگ پخش کنند.

کنترل ساده برای رایانه

با استفاده از برنامه مختص به رایانه، کنترل از راه دور برای رایانه میسر می‌شود. محتواهای دیجیتال برای کنترل تصاویر پخش شده از یک مکان دور می‌توانند توسط صفحه لمسی یا صفحه کلید از رایانه مدیریت شوند. این عملکرد به طور چشمگیری سبک‌های موجود برای ارائه کردن را گسترش می‌دهد.

C-Assist

منبع نیروی USB

از طریق یک پایانه USB یک منبع نیروی DC 5V/2A می‌تواند فراهم شود. برای گسترش دامنه کاربری پروژکتور، پایانه HDMI می‌تواند برای کار با دامنه وسیعی از دستگاه‌های بازتاب دهنده صفحه بدون یک منبع نیروی خارجی استفاده شود.

منبع نیروی USB

عملکرد پخش‌کننده رسانه

بدنه پروژکتور مجهز به یک عملکرد میزبان USB 2.0 است که پخش محتوای ذخیره شده در یک USB موجود در بازار را امکان‌پذیر می‌کند. نه تنها تصاویر متحرک و ثابت بلکه فایل‌های PowerPoint به همراه جلوه‌های متحرک نیز می‌توانند بعد از تبدیل شدن توسط نرم‌افزار رایگان EZ-converter FA موجود در وب‌سایت CASIO، نمایش داده شوند.

فرمت‌های فایل سازگار
•تصاویر ثابت: JPEG،‏ BMP،‏ PNG،‏ GIF •تصاویر متحرک: AVI،‏ MOV،‏ MPEG-4،‏ H.264
نرم‌افزار ارائه شده
•EZ-Converter FA: به کاربران امکان می‌دهد که فایل‌های PowerPoint به همراه جلوه‌های متحرک را به فرمت سازگار با این دستگاه تبدیل کنند.
پشتیبانی سیستم عامل

عملکرد پخش‌کننده رسانه

حافظه داخلی

دستگاه اصلی پروژکتور مجهز به حافظه داخلی 2 گیگابایت است. محتوای ارائه می‌تواند در این حافظه ذخیره شود و بدون استفاده از رایانه پخش شود. نه تنها تصاویر متحرک و ثابت و فایل‌های PDF می‌توانند بدون تبدیل پخش شوند، بلکه فایل‌های PowerPoint به همراه جلوه‌های متحرک نیز می‌توانند بعد از تبدیل شدن توسط نرم‌افزار رایگان EZ-converter FA موجود در وب‌سایت CASIO، نمایش داده شوند. انتخاب تصویر می‌تواند با تلفن هوشمند یا کنترل از راه دور عرضه شده، انجام شود.

 1. مطالب ارائه
 2. ذخیره شده در حافظه داخلی
 3. پخش تصویر
عملکرد پخش‌کننده رسانه

پایانه HDMI

اتصال یک کابل HDMI به این پایانه، کیفیت نمایش ارائه تصاویر دیجیتال را عالی و صدا را بهتر می‌کند.

پایانه سیمی LAN

کنترل از راه دور و نظارت پروژکتور از رایانه توسط شبکه سیمی نیز امکان‌پذیر است. سازگاری با جعبه کنترل Crestron/AMX/Extron نه تنها مدیریت پروژکتور روی یک شبکه بلکه مدیریت از پانل کنترل روی صفحه مرورگر رایانه را امکان‌پذیر می‌سازد.

پایانه کنترل (RS-232C)

اتصال از طریق این پایانه به کاربر اجازه می‌دهد که عملکردهای پروژکتور مانند روشن/خاموش را از طریق رایانه از راه دور کنترل کند.

پایانه خروجی RGB

این پایانه از طریق اتصال به صفحه نمایش یک رایانه رومیزی و غیره، اجازه نمایش تصاویر به صورت همزمان روی مانیتور و صفحه نمایش را می‌دهد.

کنترل نور هوشمند

یکی حسگر نوری داخلی نور محیط را تشخیص می‌دهد و به طور خودکار روشنایی پروژکتور را در 7 سطح مختلف کنترل می‌کند.

 • مدل‌های باریک (Slim)، فوق کوتاه برد (Ultra Short-throw) و Pro مجهز به عملکرد کنترل روشنایی هوشمند هستند که قادر به تنظیم روشنایی در 5 سطح می‌باشند.
کنترل نور هوشمند
تنظیم خودکار نوردهی پروژکتور کمک کننده به صرفه‌جویی در مصرف انرژی

کنترل نور فوری

این عملکرد به کاربران اجازه می‌دهد که با کلیدهای روی پروژکتور یا کنترل از راه دور، به صورت دستی، روشنایی دستگاه را تا 7 سطح کنترل کنند.

پروژکتور دارای قابلیت نصب سقفی

نصب از سقف برای استفاده از دستگاه با موقعیت ثابت در مکان‌هایی مانند اتاق‌های کنفرانس، کلاس درس یا غرفه‌های نمایشگاه، راحت است.

 • در هنگام استفاده از حالت سقفی، تصاویر برای پخش به صورت عمودی معکوس می‌شوند.
 • لطفاً برای نصب دستگاه از سقف یا اتصالات مربوطه با فروشنده CASIO خود تماس بگیرید.

پخش تصویر از پشت

با معکوس کردن تصاویر به صورت افقی، پخش آن‌ها را از سطح پشتی صفحه نمایش فعال می‌کند. (صفحه نمایش دارای قابلیت پخش از پشت نیاز است.)

خالی

موقتاً مانع بازپخش صدا و تصویر از یک منبع ورودی می‌شود.

بی‌حرکت

موقتاً تصاویر نمایش داده شده از یک منبع ورودی را ثابت می‌کند (تعلیق حرکت).

آرم اختصاصی کاربر

آرم‌ها و نشان‌های تجاری می‌توانند در پروژکتور ثبت شوند و در هنگام راه‌اندازی دستگاه به جای صفحه «سیگنال موجود نیست» یا صفحه خالی، روی صفحه نمایش نشان داده شوند.

 • ثبت تصویر آرم نیاز به برنامه اختصاصی CASIO Projector LOGO Loader دارد. این برنامه برای دانلود در سایت CASIO قابل دسترس هستند.
آرم اختصاصی کاربر

تایمر ارائه تصویری

گذر زمان در طی ارائه روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. می‌توان با یک نگاه زمان باقی‌مانده یا زمان اضافه را بررسی کرد.

بلندگوی داخلی

یک بلندگو در داخل بدنه پروژکتور نصب شده است. هم پخش تصویر و هم تولید صدای مؤثر امکان‌پذیر است.

 • وات خروجی بسته به مدل، تغییر می‌کند.
16 وات
XJ-F10X / F20XN / F100W / F200WN / F210WN, XJ-UT310WN
10 وات
XJ-ST155, XJ-H1750 / H1700 / H2650 / H2600
5 وات
XJ-M256 / M251 / M246 / M241 / M156 / M151 / M146 / M141
1 وات
XJ-A257 / A252 / A247 / A242 / A147 / A142

بی‌صدا

موقتاً صدای تصاویر آمده از منابع ورودی و بلندگوی داخلی را قطع می‌کند.

روشن/خاموش کردن مستقیم

هنگامی که کابل برق AC وصل است، پخش تصویر را به صورت خودکار شروع می‌کند. کار با کلید خاموش/روشن در هنگام وصل بودن کابل برق AC دستگاه به پریز برق وقتی که خاموش است، دیگر ضروری نیست.

عملکرد Keylock

عملکرد Keylock مانع از استفاده اشتباه یا دسترسی ناخواسته به دستگاه می‌شود.
پروژکتور می‌تواند با کلید روی دستگاه اصلی غیرفعال شود که این قابلیت آن را برای پخش نشان‌های تبلیغاتی دیجیتال در مکان‌های مختلف امن می‌کند.

قفل ضد سرقت

یک سوراخ قفل ضد سرقت سازگار با استاندارد Kensington®‎ برای حفظ امنیت دستگاه و جلوگیری از سرقت طراحی شده است.

 • برای بهره بردن از مزایای این قابلیت، از قفل سیمی ضد سرقت استاندارد Kensington®‎ موجود در بازار استفاده کنید.

کنترل از راه دور بی‌سیم

کنترل از راه دور بی‌سیم همراه با عملکرد ماوس.