اطلاعات محصول CELVIANO

فناوری صوتی

بازتولید بی‌نظیر و طبیعی قدرت رسا و رزونانس غنی یک پیانوی آکوستیک

شبیه‌سازی پژواک ظریف و دلنشین و رزونانس دورانی پیانویی

منبع صدای چندبعدی Morphing AiR

مشخصه‌های منبع صدای Morphing AiR* به‌تازگی طراحی و تولید شده CASIO، توجه را به جزئیات موجود در تولید تون‌های غنی، تشدید شده خاص پیانو معطوف می‌دارد. به‌منظور دستیابی به زمانی طولانی‌تر جهت نمونه‌سازی و تقویت کیفیت داده موجی شکل، ظرفیت حافظه نصب شده افزایش داده شده است. تغییرات موقت تون به‌طور طبیعی بازتولید می‌شود و صدایی خلق می‌کند که فقط از یک پیانو انتظار دارید؛ به این‌ترتیب که با صدای اولیه شروع می‌شود، به یک کشش زیبا ادامه می‌یابد تا زمانی‌که صدا سرانجام ناپدید می‌شود. نوازنده حتی می‌تواند مانند یک پیانوی آکوستیک، طول پژواک را با تنظیمات در لمس به‌دلخواه کنترل کند. تغییرات بی‌وقفه‌ای که به‌طور مکرر به قدرت پشت هر ضربه پاسخ می‌دهد، نه تنها برحسب بلندی صدا بلکه برحسب تفاوت‌ جزئی خود صدا، دامنه‌ای از ظریف، ملایمppp(pianississimo) تا شدید، قدرتمند fff(fortississimo) دارد. علاوه بر این، همه 88 کلید در ترکیب با یک شبیه‌ساز رزونانس استریو، صداهای زهی یک پیانوی بزرگ را به‌طور فوق‌العاده واقعی بازتولید می‌کند. لذت گوش دادن به تغییرات آکوستیک را می‌توان با باز کردن درپوشی که مانند در یک پیانوی بزرگ در مدل‌های بسیار جدید (AP-650M ،AP-460) نصب شده است به دست آورد، این درپوش تمرکز ویژه‌ای بر کیفیت خروجی صدا می‌گذارد. این پیشرفت‌ها نشانگر سیر تکامل بی‌نظیر قدرت نمود پیانوی دیجیتال در هر دو زمینه صدا و رزونانس می‌باشد.

 • *(رزوناتور آکوستیک و هوشمند)AiR = Acoustic and Intelligent Resonator

حتی تغییرات زمانی صوتی به‌طور طبیعی بازتولید می‌شوند.

فناوری نمونه‌سازی جدید نهایت قدرت نمود یک پیانوی آکوستیک را دنبال می‌کند

[حافظه با ظرفیت بالاتر]

حافظه جدید منبع صدا
حافظه منبع صدا افزایش یافت
تا صداهای اصل به صورتی طبیعی‌تر
بازتولید شوند!

سطح آکوستیک به‌دست‌آمده به‌وسیله یک پیانوی دیجیتال برحسب ظرفیت حافظه‌ای که صداها را پس از نمونه‌سازی ذخیره می‌کند تعیین می‌شود. حافظه جدیدی با ظرفیت زیاد، که از ظرفیت تقریباً سه برابر مدل‌های قبلی ما برخوردار است (به‌صورت خطی تبدیل شده است)، برای منبع صدای چندبعدی Morphing AiR نصب شده است. ظرفیت نمونه‌سازی داده‌های موجی شکل به‌طور چشمگیری افزایش یافته است تا امکان بازتولید طبیعی تغییرات ظریف در شکل‌های موجی مربوط به پیانوهای بزرگ کنسرتی فراهم شود. رزونانس و کیفیت صدا سیر تکاملی حیرت‌انگیزی یافته است، و قابلیت تولید صداهای هم‌زمان شامل حداکثر 256 نت در مدل‌های بسیار پیشرفته (AP-650M ،AP-460) را تحقق بخشیده است.

[فشرده‌سازی صدا بدون از دست دادن کیفیت]

پیانوهای دیجیتال به‌طور معمول داده موجی شکل صدا را در حافظه داخلی خود فشرده و ضبط می‌کنند. سپس این داده‌ها هنگام فراخوانی گسترده و پخش می‌شوند. بنابراین همانند دیگر داده‌های صوتی فشرده شده مثل MP3، کیفیت صدای بازپخش شده به طور اجتناب‌ناپذیری نسبت به صدای اصلی کم می‌شود. اما فناوری پیشرفته فشرده‌سازی صدا بدون از دست رفتن کیفیت برای منبع صدای چندبعدی Morphing AiR متعلق به CASIO امکان بازتولید صداها را بدون کاهش کیفیت صدای اصلی فراهم آورده است. این ویژگی امکان اجرای لذت‌بخش موسیقی با آکوستیک‌هایی که بی‌اندازه به صداهای طبیعی پیانو نزدیکند را فراهم می‌آورد.

شبیه‌ساز رزونانس استریو 88 کلیدی یک رزونانس آکوستیک عمیق بازتولید می‌کند

ساختار شبیه‌ساز رزونانس استریو 88 کلیدی ترکیبات تشدید‌کننده زه با ضربه زه‌ها فرق می‌کند

[رزونانس زهی]

صدای تولید شده به وسیله یک پیانوی آکوستیک تنها صدای مرتبط با کلیدهایی که ضربه می‌خورند نیست. سایر زه‌ها با فرکانس‌های نزدیک با آنهایی که صداها را تولید می‌کنند نیز مرتعش می‌شوند و صدای خود را اضافه می‌کنند تا موسیقی یک رزونانس غنی منحصربه‌فرد پیدا کند. در پیانوهای دیجیتال معمولی، این جلوه رزونانس زهی با زه‌ها تولید می‌شود. اما منبع صدای چندبعدی Morphing AiR با به کار گرفتن یک سیستم "رزونانس زهی" و ترکیب یک شبیه‌ساز رزونانس استریو برای همه 88 کلید، رویکرد متفاوتی دارد. رزونانس 88 کلید به طور کامل و کاملاً طبیعی بازتولید می‌شود. رزونانسی که با نواختن یک تون تحقق می‌یابد با آنچه که از نواختن یک آکورد برای بازتولید تغییرات منتج از رزونانس به روشی طبیعی تولید می‌شود، متمایز است. این ویژگی حتی نوازندگان را قادر می‌سازد به رزونانس‌های مختلف دست یابند، آنها را به‌دلخواه با قدرت انگشتانشان کنترل کنند، و در نتیجه اجراهایی با رسایی منحصربه‌فرد یک پیانوی اکوستیک را تحقق بخشند.

 • *فقط AP-650M و AP-460

[طراحی قابل باز شدن صفحه بالایی]

طرح‌های خارجی مدل‌های AP-650M و AP-460 نشانگر یک درپوش در بالا است که باز و بسته می‌شود. با باز کردن درپوش، نوازنده پیانو می‌تواند موسیقی را با صدای بسیار پراکنده بنوازد، بسیار شبیه صدایی که به‌وسیله یک پیانوی بزرگ با درپوش باز تولید می‌شود.

 • *فقط AP-650M ،AP-460

[فناوری تعدیل]

در یک پیانوی آکوستیک، ارتعاش زه‌ها با تخته تشدید تقویت می‌شود و صدا از سرتاسر ساز تولید می‌شود. سیستم تعدیل جدید CASIO حسی منحصربه‌فرد از عمق سه بعدی ارائه می‌دهد و فضای صدایی طبیعی ایجاد می‌کند. همچنین پیشرفت دیگری در دنبال کردن صدای مطلوب و لذت نوازندگی نشان می‌دهد.

[میراگر رزونانس*1]

رزونانس عمیق و زیبا در نتیجه استفاده از پدال میراگر نیز به‌طور طبیعی با شبیه‌ساز رزونانس استریو که روی همه 88 کلید نصب شده است ایجاد می‌شود، رویکردی که با بازتولید شبیه‌سازی شده متداول با استفاده از پردازش جلوه متفاوت است. توجه به جزئیات تا آنجا پیش می‌رود که رزونانس ایجاد شده به‌وسیله بالا آمدن میراگرها در هنگام فشار بر پدال شبیه‌سازی می‌شود. علاوه بر این، یک سیستم دائماً متغیر*2 برای پدال میراگر استفاده شده است تا حتی تغییرات بسیار ظریف در انعکاسی که در واکنش به فشار ضعیف اعمال شده به‌وسیله فعالیت پدال رخ می‌دهد، بازتولید شود. این ویژگی امکان به کار گرفتن پدال جهت دستیابی به اجراهای بسیار زیبا را برای نوازندگان فراهم می‌سازد.

 • *1در مدل‌های AP-650M ،AP-460 چهار سطح تنظیم ارائه شده است.
 • *2فقط AP-650M ،AP-460

[شبیه‌ساز درپوش*]

میزان بلندی و طنین صدای تولیدشده به‌وسیله یک پیانوی بزرگ بسته به درجه باز یا بسته بودن درپوش تغییر می‌کند. شبیه‌ساز درپوش این جلوه‌های آکوستیک را به‌صورت دیجیتالی شبیه‌سازی می‌کند. نوازندگان پیانو می‌توانند یکی از چهار تنظیم برای مراحل باز کردن و بستن را انتخاب کنند و از نواختن موسیقی با جلوه صدای پیانو به انتخاب خود لذت ببرند.

 • *فقط AP-650M ،AP-460
 • *مقدار تنظیم شبیه‌ساز درپوش بدون تغییر باقی‌ می‌ماند، صرف‌نظر از اینکه درپوش روی بدنه پیانو باز یا بسته باشد.

4 مرحله باز و بسته شدن درپوش یک پیانوی بزرگ مورد بررسی قرار گرفته و تقلید شده است.

سیستم کیبورد

[Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II]

تفاوت بین ساختارهای صدای یک پیانوی بزرگ و یک پیانوی دیجیتال به صورت تفاوت در زمان‌بندی، از لحظه نواختن ساز تا زمان شنیده شدن صدا، نمودار می‌شود. کیبورد جدید سه حسگری با عملکرد چکشی (Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II) با استفاده از سیستمی با سه حسگر پاسخ می‌دهد که ضربات روی کلیدها را به‌ترتیب پیدا می‌کند. با این کار تغییرات بسیار جزئی در زمان بین شناسایی ضربه روی کلید و تولید صدا، بسته به سرعت ضربه روی کلید، امکان‌پذیر می‌گردد. سیستم حسگر همچنین تولید مستمر صدا را امکان‌پذیر می‌سازد، حتی وقتی کلید به‌طور کامل به موقعیت استراحت خود بازنگشته باشد، ویژگی‌ای که قابلیت نواختن عالی را در زمان ضربه مکرر روی یک نت فراهم می‌سازد. همچنین، همانند یک پیانوی بزرگ، مکانیسم عمل تنها روی وزن چکش تکیه دارد، هیچ فنری به‌کار نرفته است، بنابراین، هم واکنشی مشخص برای نوازندگی و هم لمسی روان فراهم می‌کند. هرچه صدا بم‌تر می‌شود، کلیدها به‌تدریج سنگین‌تر می‌شوند و هرچه صدا زیر‌تر می‌شود کلیدها به‌تدریج سبک‌تر می‌شوند، این ویژگی به درستی مانند یک پیانوی بزرگ شبیه‌سازی شده است.

با وارد آمدن ضربه روی یک کلید، چکش بلند می‌شود و سپس حسگرها به ترتیب به بالا فشار داده می‌شوند.

[پاسخ چکش]

اندازه چکش‌هایی که روی زه‌ها ضربه می‌زنند در میان کلیدهای مختلف در یک پیانوی بزرگ متفاوت است. در نتیجه زمان‌بندی تولید صدا نیز به میزان ظریفی فرق می‌کند، حتی زمانی‌که با قدرت یکسان روی کلیدها ضربه وارد می‌شود. سیستم کیبورد جدید با دقت این تفاوت‌ها را در زمان‌بندی تولید صدا از یک دانگ صدا به دیگری پاسخ می‌دهد. حتی تفاوت‌های موجود در زمان‌بندی تولید صدا را مطابق با نیروی ضربه وارد شده روی کلید شبیه‌سازی می‌کند.

اندازه چکش‌هایی که روی زه‌ها ضربه می‌زنند در کلیدها متفاوت است.

[شبیه‌ساز کلید خاموش (Key Off)*]

طول انعکاس‌ها و نمودهایی که یک پیانو تولید می‌کند بسته به سرعتی که نوازنده انگشت‌های خود را پس از لمس کلیدها آزاد می‌کند متفاوت است. سیستم کیبورد جدید از یک شبیه‌ساز کلید خاموش (Key Off) استفاده می‌کند که این تفاوت‌های جزئی طبیعی ناشی از رهاسازی کلید را بازتولید می‌کند. انعکاس‌های با اصالتی که دقیقاً مانند انعکاس‌های یک پیانوی بزرگ به گوش می‌رسند.

 • *فقط AP-650M ،AP-460

شبیه‌ساز کلید خاموش (Key Off) تغییرات صوتی را که در نتیجه رهاسازی کلید ایجاد می‌شود بازتولید می‌کند

[کلیدهای شبیه‌سازی‌شده آبنوس و عاج]

کلیدهای شبیه‌سازی‌شده آبنوس و عاج احساس و بافتی مجلل و همچنین لمس نرمی مانند صفحه‌کلید یک پیانوی بزرگ ارائه می‌دهد. پرداخت بسیار دقیق سطح موج‌دار از سر خوردن انگشت به دلیل تعرق جلوگیری می‌کند و یک تناسب عالی با نوک انگشت ایجاد می‌کند، حتی زمانی‌که به مدت طولانی مشغول نواختن هستید.

ویژگی‌ها

عملکردهای اجرای سطح بالا که لذت نوازندگی را افزایش می‌دهند

[شبیه‌ساز تالار]

عملکرد شبیه‌ساز تالار تفاوت مشخصه‌های آکوستیک تالارهای کنسرت معروف جهان را شبیه‌سازی می‌کند، از انعکاس‌های خالص با وضوح صوتی بسیار عالی گرفته تا انعکاس‌های روح‌‌بخش خیره‌کننده. یک سیستم تعدیل پیشرفته تضمین می‌کند که نوازنده پیانو از صدای حیاتی پیانو کاملاً لذت می‌برد.

 • *فقط AP-460

[نوازندگی کنسرت]

داده‌های صوتی ضبط‌شده با کیفیت عالی از 10 اجرای کنسرت زنده نصب شده است. نوازندگان پیانو می‌توانند به‌همراه موارد ضبط‌شده بنوازند و از حس شرکت در یک اجرای باشکوه لذت ببرند. پارتیتورهای موسیقی کنسرت‌ها دسته‌بندی شده است.

 • *فقط AP-460 و AP-260

عملکردهای مختلف جهت پشتیبانی از دروس و اجراها

[عملکردهای ضبط]

نوازندگان پیانو می‌توانند با توجه به هدف خود از یکی از دو عملکرد ضبط استفاده کنند، ضبط‌کننده صدا یا ضبط‌کننده MIDI.

ضبط‌کننده صدا

نوازندگان پیانو می‌توانند از ضبط‌کننده صدا برای ضبط اجراهای خود روی حافظه فلش USB (به‌طور جداگانه به فروش می‌رسد) استفاده کنند. از آنجایی‌که ضبط با فرمت فایل WAV انجام می‌شود، اجراها را می‌توان با کیفیت صدای CD روی خود ساز یا دستگاه دیگری مانند رایانه، سیستم صوتی یا یک دستگاه پخش موسیقی قابل حمل پخش*کرد.*پخش روی دستگاه‌های سازگار با فایل WAV امکان‌پذیر می‌باشد.

ضبط‌کننده MIDI

نوازندگان پیانو همچنین می‌توانند از حافظه داخلی پیانو برای ضبط اجراهای خود استفاده کنند. ضبط‌کننده MIDI با پشتیبانی از ضبط تراک‌های جداگانه، با ضبط قطعه دست راست و سپس ضبط قطعه دست چپ در بالای آن، امکان ساختن آهنگ‌هایی که نواختن آنها با دو دست مشکل است را برای نوازندگان پیانو فراهم می‌سازد.


 • *MIDI چیست؟
 • MIDI مخفف عبارت Musical Instrument Digital Interface (رابط دیجیتالی سازهای موسیقی) می‌باشد، که نام یک استاندارد جهانی برای رابط‌ها و سیگنال‌های دیجیتالی است که تبادل داده‌های موسیقی بین سازهای موسیقی و رایانه‌های (دستگاه‌ها) تولیدشده توسط کارخانه‌های مختلف را فراهم می‌سازد.

[لایه لایه کردن و جداسازی]

عملکرد لایه لایه کردن هم‌پوشانی دو نوع تون را برای نوازندگان پیانو امکان‌پذیر می‌سازد، درحالی‌که عملکرد جداسازی امکان تقسیم تون‌ها به قطعات پایین‌تر و بالاتر را فراهم می‌سازد.

[حالت دونوازی]

کلیدهای سمت راست و چپ مرکز کیبورد را می‌توان به دامنه صوتی یکسان تنظیم کرد. این حالت دونوازی برای زمانی که دو نوازنده، مثلاً پدر/مادر و کودک یا معلم و دانش‌آموز با هم تمرین می‌کنند، مناسب است.

[عملکرد مترونوم]

هنگام تمرین پیانو مترونوم در دسترس قرار می‌گیرد.

[کتابخانه موسیقی]

انواع قطعات موسیقی داخلی را می‌توانید پخش کنید و از شنیدن آنها لذت ببرید یا در دروس پیانو استفاده کنید. (امتیازهای موسیقی دسته‌بندی شده است.)

 • *ممکن است بعضی از امتیازات موسیقی به دلیل موارد حق نسخه‌برداری گنجانده نشده باشد.

[قفل عملیات]

از ویژگی قفل عملیات برای قفل کردن عملیات کلید جهت جلوگیری از تغییرات ناخواسته در تنظیمات استفاده می‌شود.

[خاموش شدن خودکار]

خاموش شدن خودکار یک ویژگی عملکردی است که وقتی برای مدت زمان مشخصی هیچ عملکردی انجام نشود، با خاموش کردن دستگاه به‌طور خودکار از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند.

 • *شکل‌ها و نمودارها فقط تصاویر مفهومی جهت مراجعه می‌باشند.